Apie mus

Meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA

Įsigilinus į VšĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA pavadinimą galima pastebėti, kad juo siekiama apjungti ir holistiniu (visuminiu) požiūriu aprėpti vidinius terapinius procesus (meno terapija), tolerancijos, vienas kito priėmimo bei socialinių įgūdžių pokyčius visuomenėje (socializacija), o taip pat stengtis išsiaiškinti labiausiai padedančius metodų aspektus moksliniais tyrimais tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai (institutas). VYTA yra akronimas žodžiams „Veidas Yra Tavo Atspindys“, kuo norima parodyti, kad, kaip vandens inde, pasilenkus virš jo, atsispindi mūsų veidas, taip kiekviename kūrinyje ar veiksme mes taip pat atspindime (parodome) dalį savęs – savo tikrojo veido.

Meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA stengiasi siekti aukščiausių rezultatų keliose srityse: terapinėje, edukacinėje – mokomojoje, socialinėje veikloje, pramoginėje ir moksliniuose tyrimuose.

Terapija

Meno terapija gali būti skirstoma į kelias skirtingas terapijos formas: dailės terapija, muzikos terapija, teatro terapija, šokio ir judesio terapija bei kitos. Meno terapijos pagrindinis principas – geriau suprasti pasąmonines problemas. Prie terapinės dalies galima priskirti ir relaksaciją (atsipalaidavimą) naudojant meno terapijos technikas. Institute VYTA teikiamas ir psichologinis konsultavimas.

Edukacijos – mokymai

Meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA turi įvairias edukacines programas tiek suaugusiems, tiek vaikams, teikia kvalifikacijos tobulinimo kursus specialistams (psichologams, soc. darbuotojams, pedagogams), rengia seminarus ir mokymus.

Socialinė veikla

Svarbu, kad atrasti metodai bei įgyta geroji patirtis padėtų tiems, kam labiausiai to reikia. Dėl šios priežasties VšĮ Meno terapijos ir socialiazacijos institutas VYTA noriai dalyvauja įvairiuose socialiniuose projektuose ir bendradarbiauja su tų pačių tikslų turinčiomis įstaigomis.

Pramoginė sritis

Žmogui reikia ne tik terapijos, vidinių konfliktų analizės, bet kartais reikia ir tiesiog džiuginančios veiklos. Todėl VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA taip pat vykdo ir pramoginę veiklą, kuriai dažniausiai pasitelkiama tapyba ant vandens (ebru). Tapyba ant vandens gali būti puikus būdas įamžinti šventę, visiems dalyviams piešiant dideliame inde bendrą kūrinį arba kiekvienam atskirus, nuimant ant drobės, šilko, molio, medžio, modelino, akmens ar kitų įvairių medžiagų. Leidžiama eksperimentuoti, o pagrindinis tikslas – džiaugsmas.

Moksliniai tyrimai

Institutas VYTA , bendradarbiaudamas su universitetais (VDU, LSMU, LEU) tyrimuose stengiasi geriau ištyrinėti tapybos ant vandens (ebru ) technikos poveikį.