Keramikos užsiėmimai

Kas yra keramika?

 „Mažo molio gabalėlio, paimto į žmogaus rankas, viduje pradeda plakti maža širdelė. Tą pajutau po pirmosios pažinties su keramika.“ (Reda Vaikšnorienė)

Keramika egzistuoja nuo seno, o moliniai dirbiniai visad buvo vertinami ir branginami. Keramika išsiskiria tuo, kad savo rankose laikydami molį žmonės dažniausiai taip įsitraukia į molio lipdymo procesą, kad užmiršta savo rūpesčius, vargus ir susikoncentruodami į daromą kūrinį atsipalaiduoja nuo kasdieniškų sunkumų. Vėliau savo rankų darbo gaminiu gali džiaugtis patys, arba išskirtinį ir vienetinį kūrinį padovanoti brangiausiems ir artimiausiems – juk dovanodami savo laiką ir pastangas, iš tiesų dovanojome tai, kas brangiausia…

Kaip vyksta keramikos užsiėmimas?

Keramikos užsiėmimo pradžioje supažindinama su molio formavimo priemonėmis ir pačiu moliu. Vėliau aptariama, kokį dirbinį norima pagaminti, kaip reikėtų dirbti ir nuo ko pradėti. Viso užsiėmimo metu keramikė stengiasi patarti ir padėti, kad pavyktų pasidaryti įsivaizduotą dirbinį, nesvarbu, ar tai lėkštutė, puodukas, dubenėlis ar kt. Tam, kad kiekvienas grupės narys gautų pakankamai pagalbos, užsiėmimai vyksta nedidelėse, apie 10 žmonių, grupėse.

Keramikos užsiėmimas gali vykti Jūsų pasirinktoje vietoje visoje Lietuvoje arba keramikės sodyboje Lazdijų rajone.

Kokios priemonės naudojamos keramikos užsiėmime?

Keramikos užsiėmime naudojamas baltas molis, iš kurio su peilių, stekų, kempinių ir įvairių dekoravimo priemonių pagalba išgaunamas norimas dirbinys.

Kokia keramikos užsiėmimo trukmė?

Užsiėmimas dažniausiai trunka iki 2 val.

Kokia keramikos užsiėmimo kaina?

Keramikos užsiėmimas kainuoja 12 Eur.

Kaip pasiruošti keramikos užsiėmimui?

Pasiruošti keramikos užsiėmimui nereikia – visas priemones suteikiame. Galima nebent pagalvoti, kokį dirbinį norisi pasidaryti.