Ebru meno pamokos atkeliavo į bibliotekas

Lapkričio 11 d. Ebru meno žinovė, VšĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA Vilniaus ir Klaipėdos regiono vadovė Eglė Daubaraitė lankėsi Trakų viešosios bibliotekos Paluknio ir Rykantų padaliniuose.

Savo edukacinę programą jį pradėjo Paluknio „Medeinos“ gimnazijos patalpose. Į edukaciją susirinko gimnazijos 10-11 klasių mokiniai su  dailės mokytoja metodininkė Goda Gujiene.

Edukacijos pradžioje renginio vedėja papasakojo susirinkusiems, kad  paslaptingas Ebru menas jau nuo 6 amžiaus buvo žinomas Kinijos imperatoriams. Ši tapybos ant vandens technika buvo slapta: ją naudojo gaminant slaptus dokumentus ir netgi pinigus. Vėliau Ebru menas šilko keliu buvo perduotas į Turkiją. 16-ame amžiuje iš Turkijos į Europą atkeliavęs ebru technika dekoruotas marmurinis popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankams.  Ir dabar knygų leidėjai užsisako ebru meno būdu dailinto popieriaus, norėdami išskirtinai papuošti knygos priešlapius. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma kaip UNESCO kultūros paveldas.

Kaip atrodė sukurti ebru darbai, plačiau skaitykite:

https://www.trakubiblioteka.lt/lt/visos-naujienos/ebru-meno-pamokos-atkeliavo-i-bibliotekas/7581?fbclid=IwAR028WI09o2RjT3NHVqwoukxEj2sLa223r4Hjgs8byO9KWWDOqdqKiUHb8g

Facebook Comments

Parašykite komentarą

*