Dailės terapija

.

Kas yra dailės terapija?

Meno terapija skirstoma į kelias sritis, o dailės terapija dažnai vadinama labiausiai išplėtota sritimi. Šiai sričiai priklauso tai, kas susiję su vizualiniu menu –tai visos dailės, tapybos formos, molio lipdymas, modeliavimas, koliažas, fotografija, lėlės ir net kūno menas, kaukės bei dar daugiau. Dailės terapijos nauda yra įrodyta ir šis būdas išreikšti savo vidinius konfliktus, norus, savybes naudojamas vis plačiau: galima išskirti socialinę, psichoterapinę bei pedagoginę dailės terapijos kryptis.

Dailės terapija remiasi požiūriu, kadtai, kas žmogui svarbiausia ir reikšmingiausia, slepiasi mūsų pasąmonėje ir giliai viduje kiekvienas iš mūsų žino, kas jam yra teisingiausia, tik dažnai sunku tai suvokti, išreikšti, rasti kelią, kaip pasiekti to, ko norima, atsiriboti nuo kitų žmonių ir visuomenės primestų taisyklių, nuostatų. Dailės terapija padeda mūsų vidų meno pagalba išreikšti į išorę ir taip patiems pamatyti, kokie norai, jausmai, vertybės ar poreikiai slypi mūsų viduje. Dažnai analizuojant sukurtą kūrinį, kuris parodo mūsų vidinį pasaulį, daug lengviau suvokti ir įvardinti situaciją, jos sprendimo variantus.

Visiškai nesvarbu, ar moki piešti, kurti ir ar esi kaip nors susijęs su menu – dailės terapijoje galutinis kūrinys vertinamas ne pagal grožio, estetikos standartus, o pagal kūrinio psichologinę reikšmę jį sukūrusiam žmogui – ką šis kūrinys jam atskleidžia ir parodo.

Dailės terapijos užsiėmimai turi temas, pagal kurias parenkama užduotis ir vėliau grupėje arba asmeniškai analizuojamas kūrimo procesas, galutinis kūrinys. Kūrinio analizė yra svarbiausioji dailės terapijos užsiėmimo dalis, kuri įprasminą visą prieš tai darytą veiklą.

Kaip vyksta dailės terapijos užsiėmimas?

Kiekvienas dailės terapijos užsiėmimas (nesvarbu, ar tai būtų dailės terapijos ciklas, ar vienkartinis užsiėmimas) turi savo temas, kurios parodo, su kuria sritimi bus dirbama (pavyzdžiui, gali būti su tam tikrais jausmais kaip baime, pykčiu, su tikslų nusistatymu, profesijos pasirinkimu, tarpasmeniniais santykiais ir t.t.). Terapijos užsiėmimo pradžioje susitariama dėl taisyklių grupėje, gali būti specialia užduotimi įvedama į temą, supažindinama su darbo priemonėmis, jos išbandomos. Taip pasiruošiama pagrindinei užduočiai, kurią atlikus vyksta aptarimas ir kūrinio analizė.

 Kokios priemonės naudojamos dailės terapijoje?

Mano terapijos ir socializacijos institutas VYTA siūlo dailės terapiją naudojant tapybos ant vandens techniką, kurioje naudojami natūralūs augaliniai dažai, arba labiau tradicines dailės terapijos technikas, kuriose naudojami akriliniaidažai.

Kokia dailės terapijos užsiėmimo trukmė?

Užsiėmimo trukmė, priklausomai nuo temos, gali būti 2-3 val. Kartais organizuojamas visą dieną trunkantis užsiėmimas, kurio metu atliekamos kelios su tema susijusios užduotys, kas leidžia dar geriau įsigilinti į situaciją.

 Kokia dailės terapijos užsiėmimo kaina?

Dailės terapijos užsiėmimo kaina gali svyruoti nuo 10 iki 30 Eur, priklausomainuo užsiėmime naudojamų priemonių bei užsiėmimo trukmės.

 Kaip pasiruošti dailės terapijos užsiėmimui?

Užsiėmime gausite visas reikalingas priemones (dažus, kitus reikmenis, prijuostes) bei užsiėmimas nereikalauja jokio pradinio pasiruošimo, tad Jums tereikia ateiti ir leisti sau atrasti save iš naujo