Programa Didysis draugas tapo asociacijos Big Brothers Big Sisters Lietuva nariais!

Harvardo universiteto mokslininkai nusprendė patyrinėti vaikų atsparumą ir išsiaiškinti, kas lemia tai, kad vieni vaikai ištveria sunkius išmėginimus, o kiti palūžta? Ką bendro turi vaikai, galiausiai pasiekę sėkmę?

Štai ką jie sužinojo:
Vienintelis bendras veiksnys, vienijąs visus vaikus, išsiugdžiusius atsparumą ir sugebėjimą atsigauti, yra tvirtas ryšys su bent vienu atsidavusiu, jį palaikančiu žmogumi: tėvu, globėju ar kitu suaugusiuoju. Tokie santykiai suteikia teigiamą atsakomąjį ryšį ir apsaugo nuo raidos sutrikimų. Jie taip pat formuoja pagrindinius gebėjimus: planuoti, stebėti ir taisyti, keisti elgesį. Tai įgalina vaikus prisitaikyti prie nepalankios aplinkos ir išlikti stiprius.“ (Josh Shipp „Suaugusiųjų gidas po paauglių pasaulį)

Džiaugiamės, kad programa Didysis draugas, vykdoma mūsų centre tapo asociacijos Big Brothers Big Sisters Lietuva nariais!


Programa „Didysis draugas“

Programa „Didysis Draugas“ vykdoma pagal Big Brothers Big Sisters programos principus, kuri yra viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams. Tai unikali programa, kurios sėkmingumą užtikrina stabili vaiko ir savanorio draugystė, specialus savanorių paruošimas ir profesionali vaiko ir savanorio draugystės priežiūra. Vaikams toks bendravimas padeda įgyti socialinių įgūdžių, užpildo emocinio bendravimo stoką bei užtikrina sveiką asmenybės raidą.
„Big Brothers Big Sisters“ programa gimė 1904 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jos pagrindiniai tikslai buvo padėti jauniems žmonėms, kurie gyvena socialiai apleisti, kuriems trūksta tvirto ir teigiamo suaugusio žmogaus pavyzdžio.
Programos esmė – profesionaliai prižiūrima suaugusio ir 7-14 metų vaiko draugystė. Vaikams reikia juos išklausančio, suprantančio, palaikančio ir mokančio, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, žmogaus. Šeimos ne visada gali šiuos poreikius tenkinti. „Big Brothers Big Sisters“ programoje tokiu žmogumi tampa programos savanoriai – Didieji Draugai. Draugystė padeda vaikui sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, bendrauti su kitais draugiškai, išmokti pasirūpinti savimi ir šalia esančiais.

Savanorių atranka: Programos koordinatoriai atrenka suaugusius savanorius, kurie yra pakankamai psichologiškai brandūs, patikimi, galintys užtikrinti saugų ir reguliarų ryšį su vaiku. Pravedami savanorių mokymai, nustatomi saugaus bendravimo kriterijai.
Vaikų atranka: Vaikus į programą nukreipia socialiniai pedagogai, mokytojai, psichologai, atveda tėvai ar globėjai. Pravedamas pokalbis su vaiku ir vienu iš tėvų ar globėju. Tėvai ar globėjai pasirašo sutikimą leisti vaikui dalyvauti programoje.
Poros sudarymas: Vaikas supažindinamas su Didžiuoju Draugu dalyvaujant tėvams arba globėjams. Pasirašoma trišalė sutartis tarp tėvų/globėjų, savanorio ir draugystės koordinatoriaus. Prasideda draugystė.
Draugystė: Programoje savanorio ir vaiko draugystė vyksta pagal taisykles. Jų draugystę profesionaliai prižiūri ir draugauti padeda programos koordinatoriai. Didysis ir Mažasis Draugai susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia nemažiau dviejų valandų. Praėjus metams bendru vaiko, savanorio, vaiko tėvelių ar globėjų ir programos koordinatorių sutarimu Draugystės Sutartis pratęsiama dar metams arba užbaigiama.

Ką veikia susitikę Didysis ir Mažasis Draugai?
• Kalbasi
• Vaikšto po miestą
• Piešia, kuria eiles, lipdo iš molio
• Kepa pyragus ar sumuštinius
• Mėto kamuolį į krepšį, plaukioja baseine, važinėja dviračiais ar riedučiais
• Eina į kiną, teatrą arba baletą
• Tiesiog žiūri į dangų ir nieko neveikia.

Dalyvavimas „Big Brothers Big Sisters“ programoje tiek vaikams, tiek savanoriams yra nemokamas.
Norint dalyvauti ar kilus klausimams kreiptis: tel. 8 683 53416, el.p:matonyte.monika@gmail.com

 

Facebook Comments

Parašykite komentarą

*