Muilo gamyba

Kas yra muilo gamyba?

Viena iš legendų sako, jog muilas kilo iš Romos imperijos laikų, kai buvo atliekamos  apeigos aukojant Dievams gyvulius, juos deginant. Apeigos vykdavę ant kalvos (piliakalnio), nuo kurio nuvarvėję gyvulių taukai reaguodavo su papėdėje besikaupusiais pelenais bei vandeniu, o šios reakcijos rezultatas – šarmo tirpalas, kuris susikaupdavo pakalnėje prie upės. Romėnai pastebėjo, jog šiose vietose rūbai išsiskalbdavo geriau nei kitose, kur buvo naudojamas tik rūbų daužymas.

Muilo virimas – tai prisilietimas prie senojo muilo gamybos būdo, tik naudojant šiuolaikines technikos priemones, kurios palengvina ir pagreitina procesą bei jų pagalba nesudėtinga gauti grynosios natrio šarmo formos, tad ir procesas yra saugus ir užtikrinantis, jog pagaminus muilą jis „nesikandžios“.Nepaisant naujųjų technologijų muilo gamybos principas išlaikomas senasis. Naudojant jau sukurtas muilo formulės skaičiuokles galima susikurti savo autentišką receptą arba, jei nesinori eksperimentuoti, o labiau norisi aiškaus rezultato, naudoti jau esamus receptus.

Kaip vyksta muilo gamybos užsiėmimas?

Užsiėmimo metu galėsime susikurti savo autentišką muilo formulę arba panaudoti jau esamas. Nutarus kokį muilą gaminsime, sukuriame formulę. Po to ruošiame žaliavas, jas sveriame, nes šiame procese labai svarbu tiksliai pasverti visas žaliavas, kad neįvyktų netikėtumų ir muilas po brendimo laiko „nesikandžiotų“. Pasvėrus žaliavas, ruošiamas natrio šarmo tirpalas ir riebalai. Pasiekus tam tikrą temperatūrą šarmas sujungiamas su ištirpintais riebalais ir plakama. Gauta masė pagardinama įvairiausiomis gėrybėmis ir išpilstoma į formeles arba vieną didelę formą, kurią vėliau galima supjaustyti. Na štai – ir muilas paruoštas brendimui (t.y. paliekamas brendimui bent dviem savaitėms). Rekomenduojama neviršyti 7-8 žmonių grupės, kad kiekvienas grupės dalyvis gautų pakankamai pagalbos.

Kokios priemonės naudojamos muilo gamybos užsiėmime?

Užsiėmimo metu naudojamos žaliavos reikalingos muilui gaminti – t.y. natrio šarmas bei riebalai, įvairūs priedai „paskaninti“ muilui. Taip pat naudojama tara reikalinga riebalams ir šarmui paruošti, termometras, kaitinimo plytelė, vandens vonelė ir formos muilo masei išpilstyti.

Kokia muilo gamybos užsiėmimo trukmė?

Užsiėmimas trunka apie 1.5 – 2 val.

Kokia muilo gamybos užsiėmimo kaina?

Kaina priklauso nuo grupės dydžio – jei grupė iš 5 žmonių – 8Eur žmogui, jei mažiau atitinkamai išdalijant 40 eurų.

Kaip pasiruošti muilo gamybos užsiėmimui?

Visų svarbiausia – noras ir šypsena bei idėja, ką norėtųsi turėti po užsiėmimo J