Aromaterapija

Kas yra kvapo kūrimas?

Kvapų pasaulis toks platus ir kartu paslaptingas. Kvapas yra pirminė žmogaus juslė, kvapai mums visuomet asocijuojasi su prisiminimais – žydinčiais gėlių laukais vasarą, brangiausių namų kvapais, mamos kepamu pyragu. Kvapai arba labai patinka arba visiškai nepatinka, bet abejingais nepalieka. Kvapai turi galią gydyti: organizmas pasirenka kvapą, kurio jam trūksta – pagal tai, kokie kvapai patinka, kokie nepatinka, kokias emocijas, kūno pojūčius sukelia, galima pasakyti, ko žmogui trūksta ar yra per daug. Kvapo kūrimo užsiėmimo metu susipažinsime su natūraliais kvapais iš gamtos –t.y. eteriniais aliejais. Eterinis aliejus – tai įvairiais būdais sukoncentruotas augalas mažame buteliuke, tad eteriniai aliejai pasižymi natūralumu. Pasirinkus norimą tematiką, nagrinėsime kvapus – kaip jie veikia mus fiziškai bei koks poveikis emocijoms. Atsirinkus patinkančius kvapus bandysime juos sujungti, kas išdrįs – galima ir visiškai nepatinkanti kvapą įkomponuoti į Jūsų kuriamą kompoziciją, jei norisi pastiprinti to kvapo savybes savo gyvenime.

Kvapai taip pat gali parodyti tarpusavio santykius – užsiėmimo pabaigoje dalinantis savo asmeniniais suskurtais kvapais galima pastebėti, jog jei žmogus ar jo tam tikros savybės nepatinka, dažnai taip pat nepatiks jo sukurtas kvapas. Ir atvirkščiai – žmogaus, kuris mums primena siektiną pavyzdį kvapas dažnai žavės ir trauks. Taip yra todėl, kad kvapai siejasi su mūsų tam tikromis savybėmis ir rinkdamiesi kvapus bei gamindami jų mišinį pasąmoningai mes atskleidžiame savo vidų.

Kaip vyksta kvapo kūrimo užsiėmimas?

Užsiėmimo metu susipažinsime su kvapiosiomis medžiagomis, aptarsime jų poveikį mūsų fiziniam kūnui bei emocijoms. Susipažinus su kvapais bei jų savybėmis, kiekvienas dalyvis susikurs savo autentišką kvapą iš Jums patinkančių substancijų arba net ir nepatinkančių, kurios taip pat atlieka savo vaidmenį. Padirbėjus kiekvienas dalyvis pristatys savo kūrinį suteikdamas jam pavadinimą ir nupasakodamas, kąkvapas primena, kokią reikšmę turi, kokią emociją ar pojūtį kelia. Kiti užsiėmimo dalyviai tuo metu galės išbandyti kvapą, apie kurį pasakojama, ir pasidalinti savo pojūčiais – juk kiekvienam tas pats naujai sukurtas kvapas gali veikti skirtingai.

Kvapo kūrimo užsiėmimas gali būti ir kaip edukacinis užsiėmimas tiek vaikams, tiek suaugusiems – jame daugiau papasakojama, kaip išgaunami kvapai, suteikiama galimybė paliesti, pauostyti ir patyrinėti augalus, iš kurių gaminami eteriniai aliejai. Tai reta galimybė geriau pažinti paslaptingą gydomąjį augalų pasaulį.

Kokios priemonės naudojamos kvapo kūrimo užsiėmime?

Užsiėmimo metu naudojamos tik natūralios kvapiosios substancijos– eteriniai aliejai ar absoliutai, baziniai aliejai, specialūs buteliukai kvapui supilti.

Kokia kvapo kūrimo užsiėmimo trukmė?

Užsiėmimas trunka apie 1.5 – 2 val.

Kokia kvapo kūrimo užsiėmimo kaina?

Kaina priklauso nuo grupės dydžio – jei grupė iš 5 žmonių  9Eur žmogui. Rekomenduojama neviršyti 7-8 žmonių grupės.

Kaip pasiruošti kvapo kūrimo užsiėmimui?

Visų svarbiausia –noras ir šypsena.